دنیای ریاضیات

در این وبلاگ جزوه و فیلم و مطالب آموزشی در مورد ریاضیات قرار خواهد گرفت.
در اين وبلاگ
در كل اينترنت
دنیای ریاضیات

در این وبلاگ فیلم های آموزشی کلاس های دانشجویی برای علاقه مندان به ریاضی خواهد گذاشته شد.
همچنین انواع کتاب های آموزشی،دانشگاهی،المپیادی و ... قرار خواهد گرفت.
نیز در این وبلاگ مجلات ریاضی،زندگی نامه ریاضیدان ها،نظریات ریاضی دان ها و چیز های متنوع دیگر در مورد ریاضیات قرار دارد.

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

آنالیز ریاضی

این درس دومین درس در زمینه آنالیز ریاضی برای دانش‌جویان رشته‌های «ریاضیات و کاربردها» است و پیش‌نیاز آن درس «مبانی آنالیز ریاضی» است.
مرجع درس، کتاب «آنالیز ریاضی حقیقی»، تألیف چالرز چپ‌من پیو و ترجمه نوروز ایزد دوستدار است که انتشارات دانش‌گاه تهران آن را در سال 1392 منتشر کرده است.

دکتر امید نقشینه ارجمند، استادیار دانش‌کده ریاضی دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر است. او مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته ریاضی در دانش‌گاه صنعتی شریف طی کرده است.
پایان‌نامه دکترای او در مورد معادلات دیفرانسیل تصادفی بوده است و علاوه بر آن به آنالیز ریاضی، آمار و احتمال و فرایندهای تصادفی و نظریه بازی‌ها علاقه‌مند است.
طرح و حل مسأله‌های ابتکاری و برگزاری مسابقات ریاضی در سطوح دبیرستان و دانش‌گاه هم از جمله علاقه‌مندی‌ها و فعالیت‌های او است.

برای دانلود فیلم کلاس ها به ادامه مطلب بروید

  • ۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۵۴
  • ۱۳۴ نمایش

اگر ریاضیات، آنگونه که گفته میشود، مادر همهی دانشها است، یقیناً به ابزاری دقیق و توانمند برای گفتگوی بدون جدل و نزاع، برای انتقال اطلاعات، و تهیهی خوراک و آذوقه ی لازم برای خود و فرزندان و میهمانانش، نیاز دارد!
زبان ریاضیات امروز، زبان مجموعهها است.
مجموعه، رابطه، و تابع از مفاهیم و ابزارهای بنیادی در سراسر ریاضیات و کاربردهای آن است. بدون این ابزار یارای درست، منطقی، و بدون جدل صحبت و بیان کردن یافته هایمان را نداریم!
کتاب مبانی علوم ریاضی قصد معرفی واژه ها وابزار دقیق این زبان زیبا را دارد.

نویسنده: دکتر محمد مهدی ابراهیمی و دکتر مژگان محمودی

برای دانلود کتاب به ادامه ی مطلب بروید.

  • ۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۳۷
  • ۲۵۳ نمایش

کتاب اصول آنالیز ریاضی والتر رودین شهره ی آفاق است.هر کجا دانشگاهی هست و ریاضیاتی،این کتاب و مؤلف آن مطرحند.اهل فن کتاب را بهترین کتاب آنالیز میدانند،و الحق که در این باب نظر صواب دارند.

کتاب عاری از لفاظی است.آنچه در آن است ریاضیات است.مؤلف از سخن پردازیها و توصیف های ناضرور سخت حذر داشته است.این سبک و سیاق مؤید آن است که بهترین زبان برای بیان ریاضیات در سطح خود ریاضیات میباشد.

نویسنده:والتر رودین

ترجمه: دکتر علی اکبر عالم زاده

برای دانلود به ادامه مطلب بروید.

  • ۰۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۲۴
  • ۶۰۲ نمایش